Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

02 grudzień , 2020 2 minuta/y

Jak pielęgnować pokrowce na kanapy? Czy pokrowce na fotele wymagają innego traktowania?

Te kwestie warto wziąć pod uwagę

 Prawidłowa pielęgnacja pokrowców pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i nerwy oraz sprawi, że Twoje meble będą długoterminowo chronioneprzed zalaniem, plamami czy innymi zniszczeniami spowodowanymi przez zwierzęta.

Zobacz jak prawidłowo pielęgnować elastyczne pokrowce, tak aby długo Ci służyły, pełniły swoją funkcję ochronną oraz były długoterminową inwestycją.

 elastyczny-pokrowiec-na-sofę-line-sofa-pokrowiec-na-krzesła-pokrowiec-na-narożnik-pokrowiec-rozciągliwy-uniwersalny

PODSTAWOWA PIELĘGNACJA – Czyli jak na co dzień dbać o pokrowce na sofy, kanapy, fotele oraz inne meble.

W momencie, kiedy pokrowiec na sofę nie jest mocno zabrudzony, wystarczy, że użyjesz odkurzacza, w celu usunięcia nagromadzonego brudu, kurzu i sierści zwierząt. Zdejmij wszystkie poduszki, które leżą na kanapie i dokładnie odkurz pokrowiec. Ta czynność nie tylko spowoduje usunięcie zanieczyszczeń, ale także zapobiegnie głębszemu wnikaniu brudu w materiał. Do odkurzania trudno dostępnych miejsc użyj ssawki szczelinowej, za pomocą której odkurzysz zanieczyszczenia również w szczelinach.

 

USUWANIE DROBNYCH PLAM

Elastyczne pokrowce na meble LineSofa zostały wykonane z poliestru, który jest ceniony nie tylko za walory estetyczne, ale także użytkowe, takie jak wytrzymałość, trwałość oraz odporność na ścieranie i powstawanie pleśni.Mimo tych zalet, pokrowiec wykonany z tego materiału również może ulec poplamieniu lub zalaniu.

W przypadku świeżego zalania użyj ręcznika papierowegolub chłonnej szmatkiw celu wchłonięcia jak najwięcej wylanego płynu.

Delikatnie dociśnij szmatkę lub ręcznik papierowy do miejsca, w którym doszło do rozlania płynu. Nie pocieraj i nie szoruj zalanego miejsca – to tylko sprawi, że płyn wniknie głębiej w siedzisko.

Do usunięcia plam użyj ogólnodostępnych środków do czyszczenia tkanin oraz czystej szmatki.  Postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu.Może to wymagać kilkukrotnego naniesienia środka, w zależności od stopnia zabrudzenia. Niektóre środki czyszczące mogą wymagać pozostawienia go na kilka minut, aby mógł wniknąć w plamę.

Gdy plama zniknie, użyj kolejnej czystej szmatki i wody, aby wypłukać resztki zabrudzenia.  

 elastyczny-pokrowiec-linesofa-na-sofe-z-wzorami-interior-dream-kolorowa-geometria-90-140cm-pokrowiec na narożnik - elastyczny pokrowiec na sofę - pokrowiec line sofa - interior dream

PRANIE POKROWCÓW

Pokrowce elastyczne marki LineSofa możesz bez obaw prać w pralce, wybierając program delikatnego prania lub prania ręcznego.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ POKROWIEC DO PRANIA

  1. Usuń sierść zwierząt, okruchy oraz inne zanieczyszczenia
  2. Zdejmij narzutę z wybranego mebla i wypierz pokrowiec w takiej temperaturze, jaka jest napisania na metce. Do prania użyj łagodnego detergentu.

 elastyczny-pokrowiec-na-sofę-line-sofa-pokrowiec-na-krzesła-pokrowiec-na-narożnik-pokrowiec-rozciągliwy-uniwersalny

SUSZENIE & PRASOWANIE

Pokrowce wykonane są z 85% poliestru i 15% elastanu, co sprawia, że szybko schną. Dzięki temu jest zmniejszone ryzyko nagromadzania się bakterii oraz roztoczy – co jest szczególnie ważne, jeżeli Ty lub ktoś z Twoich domowników jest alergikiem).

Poliester jest również odporny na zagniecenia. Natomiast jeżeli będziesz koniecznie potrzebował je przeprasować, to zalecamy prasować materiał jedynie lekko ciepłym żelazkiem.