Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

15 listopad , 2021 2 minuta/y

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby ciepłej, choć zimowej atmosfery, towarzyszącej grudniowym świętom Bożego Narodzenia. Niesamowity, świąteczny klimat budują migające światełka, kolorowe bombki, pachnąca choinka, śliczne dekoracje i nie tylko wigilijny stół, ale i sofy, fotele, krzesła… Sprawdź, jak możesz przygotować swoje meble do nadchodzących świąt!

Świąteczne tekstylia

Jeśli zestaw wypoczynkowy w Twoim salonie nie prezentuje się już zbyt elegancko, zainwestuj w specjalne pokrowce na fotele i kanapę. Dostępne są przeróżne wzory i kolory, dzięki czemu z pewnością znajdziesz taki pokrowiec, który w stu procentach będzie spełniał Twoje wymagania estetyczne. Pokrowiec na  kanapę lub fotel potrafi zmienić klimat i wygląd całego pomieszczenia nawet o sto osiemdziesiąt stopni! Dodatkowo jest to ochrona przed rozlanym grzańcem, twórczą inwencją dzieci, a także pazurkami zwierząt domowych. Pokrowce są wodoodporne, dzięki czemu nie wciągną cieczy i osuszysz je suchym ręcznikiem. A jeśli się pobrudzą, wystarczy przetrzeć zabrudzenie wilgotną szmatką z detergentem. Dodatkowo na kanapę możesz położyć poduszki w poszewkach wykonanych z materiału ze świątecznym wzorem, mogą to być choinki, gwiazdki, paczuszki z prezentami… Możliwości jest naprawdę wiele! Do poduszek idealnie będzie pasował zielony lub czerwony kocyk. Taki zestaw nie tylko doda świątecznej atmosfery pomieszczeniu, ale także ogrzeje w chłodny, zimowy wieczór. Postaw obok sofy choinkę i przystrój ją według własnego gustu. Jeśli masz dzieci, które posiadają bujanego konika, możesz postawić go w salonie – podkreśli on urok pomieszczenia.

Stół wigilijny

Stół wigilijny tradycyjnie powinien być przykryty białym obrusem. Możesz dodać do niego elegancki bieżnik w innym kolorze, na przykład czerwonym ze złotym, zielonym, niebieskim…  Jeśli chodzi o ozdoby, którymi mógłbyś je przyozdobić,  na rynku dostępnych jest mnóstwo opcji. Bardzo ładnie wyglądają rozłożone na stole krótkie gałązki świerku lub jodły, złote confetti w postaci maleńkich gwiazdek, czerwone serwetki, eleganckie, długie świece… Dobierz do ozdób odpowiednią zastawę stołową. Na talerzach możesz ustawić gustowne karteczki z imionami gości, sztućce owinąć kokardką pasującą kolorem do wystroju stołu. Pomysłów na ozdobienie stołu wigilijnego jest mnóstwo. Jeśli krzesła, które znajdują się przy stole, są mało eleganckie, możesz na nie nałożyć specjalne pokrowce, na przykład w kolorze białym. Do tego czerwona kokarda i świąteczny klimat zapewniony! Nie zapomnij o rozwieszonych pod sufitem girlandach i migającym na różne kolory światełkach. Warto pamiętać też o tradycyjnej jemiole, która ma przynieść szczęście mieszkańcom i ich gościom.

Przygotowanie mieszkania do świąt jest bardzo istotne. Dodatkowo to wspaniała zabawa, do której możesz zaprosić wszystkich domowników. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest co innego – rodzinna i spokojna atmosfera. Pomysłów na wywołanie świątecznego nastroju w domu jest naprawdę wiele! Baw się dobrze, przystrajając swoje mieszkanie.