Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

24 maj , 2021 2 minuta/y

Bez względu na to, w jakim stylu planujesz urządzić swoje mieszkanie, musisz wykazać się kreatywnością, pomysłowością i gotowością na zmiany, by osiągnąć ciekawy efekt. Wiodącym trendem aranżacyjnym ostatnich lat, są wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym, czyli takim, który bazuje na minimalizmie, funkcjonalności i prostocie. Unikaj zatem przytłaczających i ciężkich dekoracji. Postaw na jasność oraz przestronność, które razem tworzą harmonijną całość. Tak urządzone wnętrze z pewnością stanie się sprzyjającym odprężeniu azylem.

Nowoczesność uwielbia minimalizm

Choć nowoczesne wnętrza są minimalistyczne, nie oznacza to, że wieje w nich chłodem i pustką. Podstawową kwestią w tym przypadku jest raczej uporządkowanie, symetria, wyraziste bryły i stonowane kolory. To wręcz idealna baza do poszukiwania indywidualnego stylu. Stworzysz go dobierając elementy, które stworzą spójną całość, a jednocześnie nadadzą jej oryginalnego charakteru. Istnieje naprawdę wiele możliwości. Możesz koncentrować się na oryginalnej grafice, niebanalnej strukturze tapicerki czy fantazyjnej formie mebli. Dużą popularnością cieszą się tzw. uszaki. Dobierz odporny na uszkodzenia i niezwykle elastyczny pokrowiec na fotel uszak w jednej ze stonowanych barw, pasującej do całości. Łagodna kolorystyka pokrowca połączona z nietuzinkowym kształtem mebla doskonale sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu.

A może trochę koloru?

Surowy beton architektoniczny na ścianach nowoczesnego pomieszczenia to coraz częściej wybierany sposób wykończenia. Dodaje przestrzeni charakteru i surowej elegancji, a jednocześnie stanowi świetne tło dla dodatków i mebli. Choć najbardziej pożądaną w tym przypadku kolorystyką jest biel, czerń, szarości i beże, które koją zmysły i relaksują to warto połączyć je z detalami w amarancie, fiolecie czy neonowej zieleni. Pokrowiec na kanapę, lampa czy ramki do zdjęć wyróżniające się na tle całości nie zaburzą wrażenia harmonii i ogólnego ładu, jeśli symetrycznie je rozmieścisz. A może stonowaną kolorystykę chcesz przełamać bardziej soczystymi odcieniami? Czerwony, pomarańczowy, żółty i niebieski będą prezentować się naprawdę efektownie.

Wnętrze musi być funkcjonalne

Jak każde wnętrze, tak również to nowoczesne powinno być dopasowane do Twoich potrzeb, stylu życia oraz pasji. Dzięki temu zyskasz komfort, ergonomię, a w efekcie mniej sprzątania, co przełoży się na większą ilość wolnego czasu. Wymień ciężkie zasłony zbierające kurz na lekkie rolety. Potrzebujesz ogromnej liczby poduszek? Może lepiej sprawdzi się sofa z regulowanym zagłówkiem. Otwarte półki choć dobrze się prezentują, warto zastąpić alternatywą w postaci gładkich, lakierowanych frontów. Przekonasz się, że mogą wyglądać jeszcze lepiej i szybko je wyczyścisz.

Im więcej powierzchni w nowoczesnym wnętrzu, tym lepiej. Mile widziane jest łączenie kuchni z salonem czy sypialni z łazienką, dzięki temu mieszkanie stanie się optycznie większe i bardziej rozświetlone. Możesz też poszaleć z fakturami. Zestawiaj matowe i lśniące powierzchnie. Szkło, metal i lakierowane laminaty świetnie współgrają z naturalnym drewnem i betonem, a do tego dynamizują aranżację, przełamując monotonię. Stwórz swoją osobistą przestrzeń. Powyższe wskazówki sprawdzą się jako doskonała baza do dalszych eksperymentów.