Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

15 grudzień , 2021 2 minuta/y

Jeśli stoisz przed wyzwaniem, jakim jest umeblowanie pokoju dla niemowlaka, pamiętaj, że wszelkie meble nie były tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne. Nie ma nic gorszego od niepraktycznego, zagraconego pokoiku, w którym ciężko się poruszać. Potrzebna jest przestrzeń. Sporą sztuką jest umeblowanie pokoju dziecięcego tak, by był przyjazny dziecku i rodzicom.

Jakie meble wybrać?

W pokoju dla niemowlaka muszą znaleźć się funkcjonalne meble, dopasowane do potrzeb i wystroju. Wybierz takie produkty, które nie będą mu zagrażały, czyli takie, które mają zaokrąglone krawędzie. Montując meble w pokoju niemowlaka warto także zabezpieczyć je specjalną taśmą, która uniemożliwi ich przewrócenie się. Jeśli chodzi o kolory – powinny być one utrzymane w delikatnych odcieniach. Dobrze sprawdzą się barwy pastelowe.

Co do pokoju niemowlaka?

W pokoju niemowlaka nie może zabraknąć, oczywiście, łóżeczka. Najlepiej takie, które posada funkcję regulowania wysokości posłania – wraz z wiekiem można je zmieniać, dzięki czemu jeden mebel posłuży przez pierwsze lata życia dziecka. Istnieją łóżeczka w kształcie kołyski. Wiele osób poleca również dostawkę do łóżka, z której łatwo można wyjąć malucha i przenieść do siebie bez konieczności wstawania. W dziecięcym pokoju potrzebny będzie także wygodny przewijak. Najlepiej, żeby posiadał on miejsca, w których można będzie schować ubranka i akcesoria do przewijania. Przewijak może występować  w wersji zintegrowanej z łóżeczkiem, co jest dużym ułatwieniem dla rodzica.

Pokrowiec na kanapę czy  na fotel – wybieramy meble do pokoju niemowlaka

Dodatkowe udogodnienia

Warto umieścić w pokoju niemowlaka fotel lub kanapę, na której mama będzie mogła komfortowo je karmić. Zastanówcie się, czy chcecie kupować nowe meble, czy wystarczy zaadoptować te, które już macie. Z pewnością pomogą w tym pokrowce na fotele pokojowe. Mogą one w jedną chwilę zmienić wzór fotela, a dodatkowo skutecznie zabezpieczą go przed plamami. Dostępne są także pokrowce na kanapy – dzięki nim szybko przystosujesz kanapę do warunków pokoju niemowlaka. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w lampkę nocną o delikatnym świetle. Jeśli chcesz ułatwić sobie kąpanie malucha, kup specjalny stelaż pod wanienkę.

Meblowanie pokoju dla niemowlaka to przyjemność, która z pewnością wzmocni więzi między Wami. Wybierając meble pamiętajcie jednak, aby nie były po prostu ładne. Bardziej liczy się ich funkcjonalność. Weźcie również pod uwagę bezpieczeństwo – zabezpieczcie meble tak, jak to tylko możliwe, aby Waszemu dziecku nie stała się żadna krzywda.