Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

25 październik , 2021 2 minuta/y

Pokrowce na krzesła cieszą się coraz większą popularnością. Doskonale sprawdzą się one podczas wszelakich uroczystości, takich jak ślub czy chrzest. Pokrowce takie pełnią też funkcję ochronną, zabezpieczając meble przed zniszczeniem czy zabrudzeniem. Jak wybrać najlepszy pokrowiec na krzesła?

Wybieramy pokrowce na krzesła

Jeśli zdecydowałeś się kupić pokrowce na krzesła, wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę na kilka elementów. Po pierwsze, sprawdź, z jakiej tkaniny pokrowiec jest wykonany. Najlepiej, aby była to przewiewna tkanina, która jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Dodatkowo tkanina powinna być solidna i wytrzymała. Dopasuj odpowiednio rozmiar i kształt pokrowca do krzesła. Nie może być on zbyt mały, ponieważ nie dasz rady założyć go na mebel. Nie może być on również jednak zbyt duży, gdyż wtedy będzie wyglądał nieestetycznie. Przed zakupem pokrowca dokładnie wymierz krzesło – w wymiarach powinny znaleźć się jego wysokość, szerokość oraz głębokość siedziska, a także wysokość i szerokość oparcia. Ważnym punktem, który pozwoli na dobranie odpowiedniego pokrowca, jest jego fason. Zwróć uwagę na kształt nakrycia – jeżeli posiadasz krzesła okrągłe, pokrowiec na nie będzie się różnił od tego na prostokątne. Istotną rolę odgrywa także design pokrowca: jego kolor, wzór tkaniny i dodatkowe dekoracje, takie jak kokardy czy falbanki.

Jaki pokrowiec będzie odpowiedni?

Pokrowiec ma za zadanie nie tylko pełnić funkcję dekoracyjną, ale także ochronną. Dodatkowo nada krzesłu charakteru. Jeżeli kupujesz pokrowiec na krzesła do mieszkania, wybierz taki, który będzie pasował do reszty wystroju. Kieruj się jego designem i funkcjonalnością. Jeśli chodzi o tkaninę, z której powinien być wykonany odpowiedni pokrowiec, warto wybrać tkaninę spandex z poliestru i elastanu, z których szybko pozbędziesz się plam. Włókna syntetyczne nie tracą kolorów, jednak mogą się elektryzować, bardzo łatwo się rozciągają, dzięki czemu można je szybko założyć na krzesła. Dopasowują się one do kształtu mebla, dzięki czemu wygląda on niezwykle elegancko. Pamiętaj również o odpowiednim dopasowaniu obrusu do pokrowców na krzesła. Postaw na ten sam kolor i wzór albo wybierz kontrastujące ze sobą.

Kiedy pokrowce będą szczególnie przydatne?

Pokrowce na krzesła to bardzo funkcjonalny element wyposażenia wnętrza. Przydaje się, zwłaszcza, gdy w Twoim domu są dzieci z zamiłowaniem do kreatywnych zabaw oraz zwierzęta. Stworzą doskonałą ochronę przed plamami z jedzenia, kredek oraz przed zębami i pazurami Twoich pupili. Postaw na rozwiązanie, które ochroni Twoje meble i sprawi, że będą cieszyć oko na dłużej.

Pokrowce na krzesła znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu Twojego mieszkania. Założone na meble skutecznie będą chronić mebel przed zaplamieniem lub zniszczeniem. To świetne rozwiązanie, gdy masz w domu dzieci i zwierzęta oraz by odświeżyć wygląd wnętrza swojego domu. Przed zakupem pokrowca zbierz potrzebne wymiary i wybierz jego design tak, aby pasował do reszty pomieszczenia, w którym chcesz go użyć.