Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

13 wrzesień , 2021 2 minuta/y

Zwierzę w domu w połączeniu z drogimi meblami czasami równa się katastrofie. Zanim przyniesiesz swojego nowego pupila do domu, warto zadbać o bezpieczeństwo nie tylko psa lub kota, ale i sofy, krzeseł i innych mebli. Zaoszczędzi Ci to sporo pracy oraz stresu. Sprawdź, jak w łatwy i tani sposób zabezpieczyć swoje mieszkanie przed pazurami i zębami Twojego pupila!

Sierść, sierść, sierść…

Jeśli wybrany przez Ciebie zwierzak ma tendencję do gubienia sierści, koniecznie zaopatrz się w pokrowiec na kanapę przed psem. Materiał łatwo i szybko  doczyścisz przy użyciu specjalnych rolek czyszczących, albo możesz go zdjąć i wyprać w pralce. Jeśli masz kota, wybierz pokrowiec na kanapę przed kotem. Ochroni on mebel przed pazurami i zębami Twojego pupila. To niewielka inwestycja, a dzięki niej Twoja sofa pozostanie nienaruszona, a Ty utrzymasz czystość w swoim salonie.

Pamiętaj o kablach!

Przegryzienie odsłoniętego kabla elektrycznego skutkować może porażeniem prądem. Aby tego uniknąć, możesz kupić specjalne substancje o zapachu, które odgonią zwierzę od danego miejsca. Jeśli jednak nie ufasz takim specyfikom, zdecyduj się na maskownice, czyli listwy osłaniające lub peszele – plastikowe rurki, które skutecznie ochronią kable przed przegryzieniem. Warto zabezpieczyć także wszelką chemię domową. Trzymaj ją w specjalnych pudłach umieszczonych tak, aby zwierzę nie miało do nich dostępu. Pilnuj, aby Twój pupil trzymał się z dala od biurek i innych mebli, na których trzymasz niewielkie urządzenia takie jak na przykład karty pamięci. Mogą one zostać… połknięte.

Zwierzę w domu? Pokrowce ochronią Twoje meble!

Ślady po pazurach i zębach

Każdy wie, że wszelkie drewniane meble to idealny (według zwierząt) mebel do ostrzenia pazurków i ząbków. Szczególnie młode pupile potrafią wyrządzić wiele szkód. Aby uniknąć zniszczeń, owiń drewniane nogi stołu tkaniną lub gąbką, bądź zdecyduj się na mebel o metalowych nogach. Wszelkie fotele, krzesła i kanapy warto ochronić dedykowanymi pokrowcami. Dzięki temu  zachowasz ich wygląd na dłużej.

Nuda? Czynnik szkodogenny!

Aby uniknąć szkód w postaci zniszczonych mebli, zapewnij swojemu zwierzęciu rozrywkę inną, niż spacery. Każdy czworonóg powinien posiadać swoje zabawki, które będzie mógł dowoli gryźć. Zajęty zabawą pies to mniejsze prawdopodobieństwo, że dojdzie do harców na meblach. Jeśli posiadasz kota, zakup mu specjalny drapak – wtedy to w niego kociak będzie wbijał swoje ostre pazurki.

Przez przywiezieniem swojego nowego przyjaciela do domu, zadbaj o bezpieczeństwo mebli, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo zwierzęcia. Zmniejsz także do minimum wszelkie możliwe zagrożenia, poprzez maskowanie ich. Pamiętaj również o zapewnieniu odpowiedniej ilości ruchu i rozrywki swojemu pupilowi. Dzięki temu Twoje meble pozostaną nienaruszone.