Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

19 marzec , 2021 2 minuta/y

Kanapa i fotele służą nie tylko do odpoczynku – są również elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Pozwalają wygodnie rozsiąść się na nich przed telewizorem lub wypocząć podczas czytania książki, a jednocześnie muszą się świetnie prezentować. Zatroszcz się o ich nieskazitelny wygląd, wybierając odpowiedni pokrowiec. Pewnych plam lub otarć nie da się uniknąć, a częste czyszczenie mebla sprawia, że mebel straci on swój blask – pokrowiec jest jednak doskonałym rozwiązaniem. Poniżej dowiesz się, jak dobrać odpowiedni rozmiaru i jak sprawnie założyć pokrowiec.

Odpowiedni rozmiar - gwarancja dopasowania

Nasze pokrowce na fotele są niezwykle elastyczne, idealnie dopasowują się do mebla, nie ściągają się i nie ulegają przesunięciu nawet pod wpływem intensywnego użytkowania. Sekret tkwi w odpowiedniej mieszance materiałów, która jest przyjemna w dotyku, a zarazem wytrzymała, łatwa w użyciu oraz w pielęgnacji. By mieć pewność, że tkanina doskonale przylega, ważny jest także rozmiar pokrowca. By odpowiednio go określić wystarczą jedynie trzy wymiary – szerokość fotela, jego wysokość oraz długość. To w zupełności wystarczy, aby dopasować wskazaną wielkość.

Gotowy, elastyczny pokrowiec to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie. Decyzja o szyciu narzuty na wymiar często wiąże się z długim czasem oczekiwania na produkt i może również od Ciebie wymagać sporo wysiłku. Samo pobranie wymiarów stanie się zdecydowanie trudniejsze, bowiem musisz określić wielkość każdego z poszczególnych elementów. Ułatw sobie życie, wybierając praktyczne rozwiązania dostępne w naszej ofercie.

Umiejętne założenie pokrowca – instrukcja krok po kroku

Decyzja już podjęta? Teraz pozostaje kwestia jego odpowiedniego nałożenia. To bardzo proste – zarówno pokrowce na fotele uszaki, jak i innego typu meble, należy założyć opierając się na kliku prostych krokach, niezależnie od kształtu i wielkości fotela. Po pierwsze wybrany pokrowiec należy zaczepić o górny brzeg fotela (oparcie) i przeciągnąć go w dół aż do jego nóg, by zahaczyć o spód. Następnie wystarczy rozciągnąć materiał na całą szerokość do pozostałych nóg, naciągnąć powstałe fałdki luźnego pokrowca i wyrównać resztę krawędzi. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w szczelinach dołączonych do każdego opakowania specjalnych pianek pozycyjnych, które utrzymują materiał w ryzach przez cały czas. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, pokrowce świetnie wyglądają. Co więcej, rozwiązanie to szczególnie sprawdzi się wtedy, gdy masz w domu zwierzęta lub na fotelu często bawią się dzieci. To jednak nie koniec listy zalet – przekonaj się i wybierz model odpowiedni dla siebie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem, gdzie czeka na Ciebie szeroki wybór produktów w różnych wzorach i kolorach. Znajdziesz u nas nie tylko pokrowce na różnego rodzaju fotele, ale także na sofy i duże segmentowe kanapy. Z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie, które odmieni aranżacje Twojego mieszkania.