Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

25 luty , 2021 2 minuta/y

Dzieci w każdym wieku są ruchliwe i ciekawe świata. Odkrywają go na swój sposób – często towarzyszą temu odciski palców na meblach, jedzenie na podłodze czy ubrudzone ubranie. Warto zadbać, by świat, który poznaje Twoja pociecha był przede wszystkim bezpieczny, ale też by sprzątanie po domowych podróżach malucha nie stało się utrapieniem. Zachować czystość w domu pomogą Ci nasze pokrowce na kanapy.

Zabezpiecz meble

Najczęściej dzieci zaglądają do szafek, szaf i szuflad, dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć meble. Na rynku możesz znaleźć wiele produktów, które uniemożliwiają zaglądanie do wszelkich niepożądanych miejsc. Koniecznie zwróć uwagę na ostre zakończenia stołów, kanty komód czy inne wystające elementy. Nałóż na nie specjalne gumowe ochraniacze, które zminimalizują ryzyko powstawania urazów. Swoją uwagę zwróć również na kontakty. Dzięki specjalnym zatyczkom zniwelujesz ryzyko porażenia się przez dziecko prądem. Chociaż polecane przez producentów zabezpieczenia nie są estetyczne, z pewnością sprawiają, że otoczenie jest bardziej przyjazne dla dziecka.

Zapanuj nad chaosem

Zabawki, pluszaki czy klocki często są porozrzucane po całym mieszkaniu, dlatego ważne jest, by zapanować nad chaosem. Zamiast zostawiać je na podłodze czy kanapie, włóż je do dedykowanych pojemników – dzięki temu otoczenie pozostanie czyste, a zabawki będą gotowe do użycia. Jeżeli Twoje dziecko kocha się bawić lub jeść na kanapie, to warto i ją odpowiednio zabezpieczyć. Standardowo narzucony koc szybko się zsunie – w ten sposób ryzyko zabrudzenia sofy pozostanie takie samo. Dlatego też warto postawić na funkcjonalne i praktyczne pokrowce na kanapę. W zależności od wielkości mebla dobierzesz optymalne rozwiązanie. Pokrowiec na sofę jest odporny na rozerwania czy rozcięcia, a dzięki specjalnemu materiałowi woda w niego nie wsiąknie – z pewnością zdążysz zetrzeć wylaną ciecz. Jeżeli materiał się ubrudzi, wystarczy zdjąć pokrowiec z mebla i wyprać go w pralce. Pokrowiec na sofę 2 osobową pokryje nie tylko siedzisko, ale także opacie i podłokietniki. Kiedy go zdejmiesz i nałożysz. Szybkoschnąca i trwała ochrona idealnie sprawdzi się w domu z dzieckiem – przekonaj się!

Zadbaj o czystość podłogi

Małe dzieci chętnie zwiedzają świat na czworaka. Kiedy uczą się raczkować sięgają po każdą rzecz, która znajduje się w zasięgu ich rąk. Warto zatem zadbać o czystość podłogi, a więc regularnie ją odkurzać i myć. Postaw na cichy odkurzacz lub robot sprzątający, który sam usunie brud czy kurz z płaskiej powierzchni. Mycie podłogi bywa czasochłonne – higieniczną czystość zapewni Ci jednak mop parowy. Z jego pomocą szybko wyczyścisz podłogę, a jego cicha praca pozwoli Ci zrobić to w czasie drzemki dziecka.

Mając małe dziecko nieustannie musisz mieć oczy dookoła głowy – czasem jednak nie da się wszystkiego upilnować. Zainwestuj w praktyczne ochraniacze, które zagwarantują bezpieczeństwo Twojej pociechy oraz zapewnią nienaganny wygląd sofy. Wybierz preferowany wzór i zamów już dziś!