Skorzystaj z promocji przed aktualizacjami cen

0

Twój koszyk jest pusty

15 grudzień , 2021 2 minuta/y

Jeśli do Twojego domu ma przybyć nowy mieszkaniec w postaci kota, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu przed nim całego mieszkania. Zwierzęta uwielbiają wszystko drapać – praktycznie jest to ich ulubione zajęcie. Często też wskakują na firany. Jak uchronić nie tylko swoje meble, ale i całe mieszkanie przed licznymi kreatywnymi pomysłami kota?

Jak poradzić sobie z kocimi pazurami?

Naucz się obcinania kocich pazurków i rób to regularnie. Postaw obok mebli specjalny drapak. Powinien być jak najwyższy, bowiem koty lubią ostrzyć pazury stojąc na tylnych łapkach. Najlepszym drapakiem jest słupek, który owinięto sznurkiem. Dobrze sprawdzi się także drewniany pieniek. Jeśli Twój kot nie chce przekonać się do takiego rozwiązania, spróbuj popsikać go preparatem z ulubioną kocimiętką.

Plamy na kanapie

Na rynku dostępne są specjalne tkaniny, które są łatwe w utrzymaniu w czystości. Nowoczesne włókna odporne są na ścieralność, a także na inne zniszczenia. Chronią również przed roztoczami, grzybami i bakteriami. Jeśli nie chcesz kupować nowych mebli obitych taką tkaniną, wystarczy, że kupisz specjalny pokrowiec na kanapę przed kotem. Dostępna jest również wersja na fotele. Są łatwe w ściąganiu i bez problemu odświeżysz je w pralce. Mnogość kolorów i wzorów sprawia, że bez problemu dobierzesz je dobierzesz go do wystroju pomieszczenia. To dobre rozwiązanie również dla tych, którzy są szczęśliwymi posiadaczami innego czworonożnego przyjaciela. Pokrowiec na kanapę przed psem skutecznie zapobiega rozdarciu mebla i chroni go przed zalaniem.

Nowy kot w domu – jak skutecznie zabezpieczyć przed nim meble i resztę mieszkania?

Co z meblami?

Przed drapaniem mebli ma skutecznie ochronić drapak. Co jeśli i to nie działa? Można kupić specjalną folię, którą owija się szafki, stoły czy krzesła. Nawet to nie pomaga? Kup spray przeciw gryzieniu przedmiotów i spryskaj nim te, które chcesz, aby pozostały nieruszone. Jeśli boisz się, że Twój kociak spadnie ze schodów, warto kupić specjalną kratkę zabezpieczającą takie miejsca. Istnieją także kratki zabezpieczające okna – nawet jeśli będzie otwarte, zwierzę nie da rady przez nie przejść.

Decydując się na kota weź pod uwagę to, że będziesz musiał zabezpieczyć przed nim swoje mieszkanie. Zrób to nie tylko ze względów estetycznych, ale i dla bezpieczeństwa Twojego pupila. Wybierz najlepsze metody zapobiegania zniszczeniom. Jeżeli zauważysz, że zwierzę nerwowo reaguje na nowe przedmioty lub specjalnie stara się je niszczyć skontaktuj się z weterynarzem. Specjalista z pewnością pomoże odnaleźć źródło problemu.